Публікації

Не дивлячись на досягнення сучасної біомеханіки, ортопедії та травматологїї в лікування травм та ушкоджень скелету - металоостеосинтез переломів, ендопротезуання суглобів, мають місце також актуальні та перспективні напрямки розвитку заміщення скелету зовнішніми пристроями.

Методичні рекомендації присвячен проблемі діагностики та лікування асептичної нестабільності ацетабулярного компоненту у хворих з дефектами кульшової западини.

Світові центри сьогодні виконують до 25 відсотків ревізійних протезувань кульшового суглоба. Кількість ускладнень ендопротезування зростає з драматично прогресуючою швидкістю а Україну ще чекає пік кількості ревізійних операцій. Відомо, що результати ревізійного протезування значно гірші за результати первинного. У строки 10 років після операції повторна нестабільність ацетабулярного компонента ендопротеза становить 30 %, до 15-ти років майже 60 %.

In Ukraine the prevalence of osteoarthrosis is almost 500 persons per a 100 thousands of population. Frequency of osteoarthrosis of knee joint arrives at 24 – 68% from all degenerative-dyistrophic defeats of joints. Determination of the differentiated approach to the choice of operative interferences at patients on the late stages of osteoarthrosis of knee joint was the purpose of the given research.

Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба у хворих з асептичною нестабільністю ацетабулярного компонента ендопротеза та дефектами кульшової западини

Фактори, що впливають на розвиток асептичного розхитування компонентів ендопротеза кульшового суглоба

Діагностика асептичного розхитування компонентів ендопротеза кульшового суглоба в ранні терміни

Ендопротезування хворих з функціонально неповноцінною вертлюговою западиною

Причини асептичного розхитування компонентів ендопротеза кульшового суглоба

Автореферат на тему "ревізійне ендопротезування при асептичній нестабільності ацетабулярного компонента ендопротеза та дефектах кульшової западини".

Широке використання методу ендопротезування кульшового суглобу супроводжується збільшенням кількості випадків ускладнення даного виду хірургічного лікування. Одним з важких ускладнень ендопротезування (ендопротезування, ендопротезування кульшового суглобу, кульшовий суглоб) є асептична нестабильність компонентів ендопротеза (ендопротез, ендопротез кульшового суглобу).

Основним методом оцінки стану кістної тканини кульшового суглобу є клінічні та рентгенологічні дослідження. По результатам досліджень розроблені покази до лікування та протезування кульшового суглобу. Рентгенологічна денситометрія в оцінці вираженності остеопороза почала використовуватись нещодавно. Про зміну в структурно-функціональному стані кісткової ткании кульшового суглобу та їх діагностика.

За даними експертної групи ВОЗ 2012 року в світі виконується 1 млн. 500 тисяч тотальних заміщень кульшового суглоба. Кількість операцій за останні 5 років збільшилось в країнах Європи на 80 %, що складає 175 тисяч в рік тільки в одні Німеччині [1,2,4,7]. Тобто світова статистика свідчить, що в середньому щорічно потребує ендопротезування суглобів 500 – 1000 хворих та травмованих на 1 млн. населення. А з урахуванням кількості населення України, щорічно в нашій державі потребує ендопротезування 25 – 40 тисяч хворих та травмованих. На жаль, поки що щорічно в Україні виконується в 10 разів менше прогнозованої кількості ендопротезувань суглобів [5, 6].

Наукові праці щодо ревізійного ендопротезування, лікування артрозів (коксартроз, гонартроз), переломів шийки стегнової кістки, функціональної неповноцінності вертлюгової западини та інше.